Dashboard My Profile My Children My Events My Unpaid Dues
Register Log In

F/S Girls Tournament Times/Locations

Frosh-Soph Girls Water Polo Championships – September 8th and 9th

Tournament Rules:

5 minute quarters with only ONE time out the entire game

First team listed wears dark camps

In case of a tie – sudden death with no game clock

If there is a tie in the bracket USWP tie breakers will apply

All teams must pay their $300 entry fee prior to the first game – go to the “teams entered” section on this web page to see if you have paid

Bracket A                    Bracket B                         Bracket C                        Bracket D       

LWW Oakdale              WLL Gregori        WLLW Johansen           WLLL El Capitan

WLLBear Creek          LWW  Sonora       LLL Atwater                     LWW Downey

LLLModesto                WWW Lincoln       WWW Tokay                    WWW Bret Harte

WWWTurlock              LLL Merced         WLWBuhach Col.          WWL Enochs

              –                             –                               LLW Beyer                          LLL  Pitman

Friday at Johansen 

Time         JOHANSEN E/W JOHANSEN N/S  OAKDALE   Different Start Time Than JOHO                         
8:00             C1 Joho 5 v C2 Atw 3             D1 EC 10  v D2 Dow 11  7:30   A1 Oak 6 v A2 BC 4
8:45              C3 Tok 5 v C4 BC 4             D3 BH 8 v D4 Eno 4 8:15    A3 Mod 0 v A4 Tur 16
9:30              D1ElC 3 v D3  BH 12            C1  Joh 2 v C3 Tok 10 9:00    B1 Greg 1 v B2 Son 3
10:15            D2 Dow 11 v D5 Pit 7            C2 Atw 3 v C5 Bey 10 9:45    B3 Linc 8 v B4   Mer 1
11:00            C1 BC 9 v C4 Joh 3           D1  EC 13 v D4 Eno 16 10:30  A1  Oak 12 v A3 Mod 3
11:45            C3 Tok 11 v C5  1            D3 Bh 12v D5 Pit 5 11:15  A2 BC 3 v A4  Tur 12
12:30            D215  v D4 Dow 13           C2 Atw 3v C4 BC 13 12:00  B1 Greg 5 v B3 Linc 10
1:15             D1 EC 10 v D5 Pit 7           C1 Joh 9 v C5 Bey 2 12:45  B2 Son 7 v B4 Mer 3
1:30     A1  Oak 1v A4  Tur 9
2:15     A2  BC 12 v A3  Mod 2
3:00     B1Greg 8 v B4 Mer 0
3:45     B2 Linc 9  v B3 Son 3
 OAK DALE  Different Start
Saturday Johansen E-W Saturday Johansen N-S  Time Than Johansen
8:00              C2 Atw1 v C3 Tok 14           D2 Dow 10 v D3 BH 11 8:15        1. 1st A TUR10  v 2nd B Son 2
8:45              C4 BC 9 v C5 Bey 5           D4 Eno 7 v D5 Pit 4 9:00        2. 1st B Linc10  v 2nd A OAK 0
9:30              xxxxxxx           xxxxxxx 9:45        3. 3rd A  BC  7v 4th B MER 2
10:00            1st C Tok 14  v  1st D BH 2           xxxxxxx 10:30      4. 3rd B Greg  13 v 4th A Mod 2
10:45            2nd C BC 7 v 2nd D Dow 5           xxxxxxx 11:15      5. Win 1Tur 10 v Win 2 Linc 1
11:30            3rd C Joho 3 v 3rd D Eno 6           xxxxxxx 12:00      6. Lose 1 Son 11 v Lose 2 Oka 5
12:15            4th C Bey 5 v 4th D El Cap 12           xxxxxxx 12:45      7. Win 3 BC 6 v Win 4 Greg 10
1:00             5th C Joho 4  v 5th D Pitman 5           xxxxxxx 1:30        8. Lose 3 Mer14 v Lose 4 Mod 1

 

-                        -                        -


 

Upcoming Events

  • There are no upcoming events.

Share Widget

Our Sponsors

 

 

 




Login Form

Login

Username
Password
Lost your password?

Upcoming Events

You must Login or Register before viewing these events.

Powered by Aquanite :: web-based solutions for water polo and swimming
Aquanite is using Coachnite ver 3.2.9azul :: 2.4zEd
Back To Top